Bluzy antystatyczne i trudnopalne

Bluzy antystatyczne i trudnopalne to odzież zaprojektowana i wyprodukowana z myślą o ochronie  pracowników przed niebezpiecznymi wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogą wystąpić podczas pracy z materiałami łatwopalnymi lub urządzeniami elektronicznymi. W takie bluzy wyposażeni są pracownicy zatrudnieni w sektorze elektronicznym, farmaceutycznym, chemicznym oraz wszędzie tam, gdzie ochrona przed wyładowaniami, ogniem, skutkami wybuchu jest kluczowa.

Najważniejsze informacje o bluzach antystatycznych i trudnopalnych

Bluzy antystatyczne są wykonane z mieszanek materiałów charakteryzujących się trwałością, najczęściej poliestru i bawełny (odpowiednio ok. 60% i 30% składu) i dodatkowo z takich, które przewodzą i w bezpieczny sposób odprowadzają ładunki elektrostatyczne zgromadzone na ciele pracownika. Najczęściej są to włókna węglowe lub miedziane. Bluzy antystatyczne zwykle posiadają oznaczenia informujące o ich właściwościach antystatycznych, a niektóre modele posiadają certyfikaty na potwierdzenie tego, że spełniają określone normy i standardy np. EN 1149. Poza tym bluzy antystatyczne i trudno palne są wygodne i funkcjonalne, a także zapewniają pracownikowi komfort podczas wielogodzinnego wykonywania czynności związanych z pracą.

W ofercie naszego sklepu znajdują się bluzy antystatyczne i trudnopalne. Na uwagę zasługuje bluza ochronna Chemik, która pochodzi z kolekcji producenta dostarczającego wysokiej jakości odzież zapewniającą ochronę zdrowia i życia pracownika. Bluza o prostym kroju, stonowanym neutralnym kolorze posiada zapięcie na zamek, plisę osłaniającą zapięcie, dwie kieszenie piersiowe wpuszczane i dwie wpuszczane kieszenie dolne, kryte patkami zapinanymi na rzepy. Na rękawach bluz znajdują się rzepy regulujące szerokość otworów oraz naszyte są pasy odblaskowe o szerokości 2,5 cm.

Wybór odpowiedniej odzieży chroniącej przed zagrożeniami i ich skutkami jest bardzo ważny. Jeśli potrzebują Państwo fachowej porady i pomocy w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu!

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2