Spodnie antystatyczne i trudnopalne

Spodnie trudnopalne to niezwykle istotna część odzieży ochronnej, która zapewnia bezpieczeństwo pracowników pracujących w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia ognia, ciepła lub iskrzenia. Takie spodnie są wykonane z materiałów, które są odporne na wysoką temperaturę i nie palą się łatwo, co pozwala chronić skórę pracownika przed skutkami działania wysokiej temperatury tj. oparzeniami i obrażeniami. W miejscach, gdzie takie spodnie muszą być noszone zarzewiem pożaru może stać się różnica potencjałów elektrycznych ludzkiego ciała i np. maszyny, dlatego równie istotna w takich wypadkach jest jednoczesna ochrona antystatyczna (do szycia wykorzystuje się nici antystatyczne).

Cechy spodni trudnopalnych i antystatycznych

Spodnie trudnopalne są projektowane z myślą o bezpieczeństwie ale także komforcie noszenia w warunkach pracy – mogą mieć regulowane szelki, elastyczne pasy i specjalne wzmocnienia w miejscach narażonych na uszkodzenia. Niektóre modele są odporne na działanie substancji chemicznych, co jest istotne w branżach np. naftowej, hutniczej, w służbach ratowniczych.

Spodnie, które znajdują się w ofercie naszego sklepu to spodnie ochronne do pasa. Posiadają  prosty krój i uniwersalny szary kolor. Zapięcie na guzik oraz wszyta gumkę na całej długości obwodu, co sprawia, że doskonale przylegają do ciała podczas wykonywania obowiązków służbowych. Spodnie wykonano z trwałych materiałów (bawełna, poliester), które nie tracą wyglądu i fasonu pomimo intensywności użytkowania i prania. Dodatkowe wzmocnienia w postaci obrębu na nogawkach i potrójnych szwów wewnętrznych i siedzeniowych sprawiają, że spodnie służą pracownikowi przez dłuższy czas. Dwie wpuszczane kieszenie pozwalają na przechowanie prywatnych lub niezbędnych w pracy akcesoriów o niewielkich rozmiarach.

Oferowane przez nas spodnie antystatyczne pochodzą od producentów, którzy specjalizują się w dostarczaniu odzieży roboczej „do zadań specjalnych”, dlatego mamy pewność, że otrzymają Państwo produkt najwyższej jakości.

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Wyświetlanie jednego wyniku