Czapki termoaktywne

Czapka robocza termoaktywna

Stwierdzenie, że „najwięcej ciepła ucieka przez głowę” nie jest do końca prawdziwe. Prawdziwy jest jednak fakt, że ucieka ono przez nieosłonięte części ciała i w przypadku głowy stanowi to ok. 10% (taki procent całego ciała stanowi głowa). To wystarczająca ilość, by wyziębić organizm, nabawić się zapalenia zatok i innych problemów zdrowotnych utrudniających normalne funkcjonowanie. Wniosek jest jeden – w pracy, gdzie doskwiera niska temperatura i wiatr warto nosić czapkę. Pracownik czapkę zakłada, ale pracuje intensywnie, głowa się poci, zdejmuje więc czapkę. Problemy zdrowotne gotowe? W tym wypadku tak. Kolejny wniosek? Warto, aby czapka była czapką termoaktywną.

Czapka termoaktywna to nakrycie głowy wykonane z materiałów gwarantujących utrzymanie optymalnej ciepłoty ciała – z jednej strony chronią przed wyziębieniem, a z drugiej odprowadzają wilgoć. Stosowane tkaniny w większości przypadków charakteryzują się elastycznością – dzięki temu czapka dopasowuje się do kształtu głowy oraz właściwościami antyalergicznymi (są przyjazne dla skóry i miłe w dotyku) i antybakteryjnymi. Modeli czapek termoaktywnych jest wiele, ale każdy nich bez wyjątku zapewnia ochronę przed niektórymi czynnikami atmosferycznymi i komfort pracy.

W ofercie NoRma znajdują się czapki termoaktywne będące samodzielnym nakryciem głowy (czapka termoaktywna BRUBECK) oraz czapki kominiarki (kominiarka termoaktywna Lahti Pro). Czapka BRUBECK chroni głowę przed zabrudzeniami, a  dodatkowe właściwości termoizolacyjne zapewnia skład: poliamid (56%), polipropylen (40%) i elastan (4%). Model dostępny jest w kolorze czarnym i wielu rozmiarach. Kominiarki pomagają osłonić przed zimnem i wiatrem całą głowę z wyjątkiem twarzy (Lahti Pro), a model BRUBECK całą głowę z wyjątkiem oczu. Idealnie przylegające do głowy, bez szwów bardzo dobrze sprawdzają się w pracach, gdzie wymagany jest kask.

W magazynach, w transporcie, na budowie, w warsztatach samochodowych i w życiu codziennym – czapki termoaktywne sprawdzą się w każdej sferze życia!

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.