Kamizelki i bezrękawniki ocieplane

Historia kamizelek jest dość niezwykła –  panujący w XVII wieku w Anglii król Karol II zapragnął, by na jego dworze mężczyźni ubierali się skromniej. By ich do tego zachęcić, rozpowszechnił przywiezioną z Persji kamizelkę, która chroniła przed czynnikami atmosferycznymi i zarazem  stanowiła ciekawy oraz dekoracyjny element garderoby. Kamizelka przez kolejne stulecia zmieniała swój wygląd – z przeszywanej złotą nitką koszuli z obcisłymi rękawami i wywijanymi mankietami stała się bardzo praktyczną odzieżą wierzchnią pozbawioną rękawów.

Alternatywa dla kurtek

W okresach przejściowych kamizelki i bezrękawniki są najlepszym rozwiązaniem – chronią tułów i szyję przed chłodem, wiatrem, deszczem. Łatwo je założyć i zdjąć, można je założyć w zależności od potrzeb na koszulkę lub kurtkę, można je schować do plecaka, torby, schowka w samochodzie, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. A jeśli do tego dodamy, że kamizelka nie ogranicza ruchów (z oczywistego powodu – braku rękawów), wynik będzie tylko jeden – kamizelki i bezrękawniki to świetne rozwiązanie dla ludzi aktywnych, w tym dla pracowników, którzy wykonują wiele czynności manualnych. Ten lubiany i chętnie noszony element garderoby dostępny jest w wielu modelach i fasonach, także w wersji ocieplanej.

Ciepłe kamizelki i bezrękawniki robocze

Sprawdzają się doskonale zawsze, gdy temperatura na zewnątrz odbiega od temperatury komfortowej. Ich zewnętrzną warstwę zazwyczaj stanowi poliester, który nie przepuszcza wiatru i, jeśli jest powleczony PCV, wody. Warstwa, która chroni przed chłodem to ocieplina, tkanina o gramaturze 160g/m2.

W ofercie sklepu NoRma znajdą Państwo różne ocieplane kamizelki i bezrękawniki. Zadbaliśmy o to, by pojawiły się modele z kolekcji wiodących producentów odzieży BHP, dzięki temu mamy pewność, że każdy egzemplarz jest starannie wykonany, gwarantuje wysoki poziom użytkowania i spełni wszystkie Państwa oczekiwania. Zarówno ci, którzy poszukują prostej kamizelki, jak i ci, którzy mają nieco większe wymagania odnośnie wyglądu odzieży, znajdą odpowiednią dla siebie kamizelkę.

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony