Rękawice antyprzecięciowe

„Nóż, nożyczki, ostre rzeczy (…)” – podczas pracy dłonie chwytają przedmiotów z ostrymi krawędziami, narzędzi , akcesoriów, które mogą spowodować obrażenia dłoni. Wystarczy chwila nieuwagi i podstawowe narzędzie człowieka używane do wykonywania większości obowiązków zawodowych ulega skaleczeniu, zranieniu, przecięciu, staje się niezdolne do pracy. Ochronę przed uszkodzeniem dłoni zapewniają rękawice antyprzecięciowe.

Zdawać by się mogło, że rękawice antyprzekłuciowe, które stanowią ochronę dłoni przed różnego rodzaju ostrzami są duże, ciężkie, utrudniające ruchy. Nic podobnego – rękawice ochronne antyprzecięciowe bywają i cienkie, i lekkie, i przewiewne. Ochronne działanie zapewnia specjalna konstrukcja – rękawice składają się z kilku warstw materiałów (nie wszystkie modele posiadają wymienione dalej warstwy).  Warstwa zewnętrzna, gumowa, chroni przed urazami mechanicznymi będącymi skutkami np. uderzenia. Warstwa druga to gruba tkanina, odporna nie tylko na przecięcia, ale także wytrzymała na ścieranie i rozdarcia. Warstwę trzecią stanowi tkanina, dzięki której chwyt jest pewny i nie ślizgają się w dłoni przedmioty mokre bądź o gładkich powierzchniach. Ostatnią warstwę stanowi podszewka, która gwarantuje odpowiedni komfort cieplny dłoniom w zależności od warunków pracy. Rękawice antyprzecięciowe dla pilarzy i innych przedstawicieli zawodów, w których prawdopodobieństwo urazu dłoni jest bardzo duże są doskonałym środkiem ochronnym pod warunkiem, że spełniają warunki certyfikacji EN 388.

W ofercie sklepu NoRma znajdują się rękawice antyprzecięciowe, które zapewniają ochronę dłoni i nadgarstków. Na uwagę zasługują rękawice antyprzecięciowe powlekane nitrylem producenta Portwest, umożliwiające precyzyjne i dokładne ruchy w mokrych i suchych warunkach pracy oraz pracę z większością urządzeń z ekranem dotykowym. Model R-CUT5-PU to z kolei rękawice antyprzecięciowe klasa 5, wykonane z przędzy HDPE, zapewniające bezpieczeństwo w ekstremalnie trudnych warunkach.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą!

 

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony