Fartuchy antystatyczne i trudnopalne

Konieczność automatyzacji procesów produkcyjnych sprawia, że w przedsiębiorstwach pojawia się coraz więcej różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Nie zastępują one całkowicie pracy człowieka, jest on potrzebny do ich obsługi tj. uruchomienia, pracy przy nich, usunięcia awarii i zapewnienia ciągłości pracy. Tam gdzie maszyny zasilane prądem, powstają ładunki elektrostatyczne, a tam gdzie różnica między potencjałami ładunków (drugim źródłem jest naelektryzowane ciało człowieka) dochodzić może do wyładowań elektrostatycznych, a te z koeli prowadzą do usterek maszyn, do pożarów, wybuchów itp. Przed wyładowaniami chroni pracownika obsługującego maszyny lub zajmującego się produkcją elektroniki specjalna odzież ESD.

Odzież ESD

Odzież antystatyczna to najlepszy sposób odprowadzenia ładunku elektrostatycznego z ciała człowieka. By spełniła swoje zadanie, odzież ta musi być wykonana według wymagań określonych w normach (m.in. EN 1149 i EN 61340-5-1) a pracownik musi pamiętać, by podczas pracy ubrania nie rozpinać i nie zdejmować. Wśród asortymentu tego typu odzieży znajdują się rękawice, obuwie, koszulki, spodnie i fartuchy antystatyczne.

Fartuch jednorazowy antystatyczny

Fartuchy ESD to odzież ochronna wykonana z trwałych materiałów (poliester ponad 60%, bawełna ok. 30%, domieszki węglowe). Choć większość pracowników decyduje się na fartuchy wielokrotnego użytku, producenci odzieży bhp posiadają w swoich ofertach fartuch jednorazowy antystatyczny. Dobrze skrojone (z bocznymi rozcięciami), dopasowane do sylwetki i funkcjonalne (wyposażone w kilka obszernych kieszeni, posiadające możliwość regulowania rękawów i łatwe zapięcie), a do tego lekkie i przewiewne sprawiają, że komfort pracy jest wysoki, a maksymalna ochrona zagwarantowana. Fartuchy dostępne są w kolorach niebieskim i białym, w różnych rozmiarach, długościach – każdy pracownik wykonujący obowiązki w warunkach zagrożenia wyładowaniami znajdzie w sklepie NoRma odpowiednią odzież ochronną dla siebie.

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.