Szelki odblaskowe

Widoczność po zmroku, o każdej porze roku – ważna to dla bezpieczeństwa własnego sprawa. W niektórych zawodach obowiązek noszenia kamizelek odblaskowych regulują przepisy (muszą je nosić ratownicy medyczni, pracownicy drogowi). Także rowerzyści są zobligowani przepisami prawa (przepis z 1 września 2014 roku) do posiadania elementów odblaskowych. Ale nie tylko oni powinni być dobrze widoczni, gdy zaczyna się zmierzch i robi się ciemno – kolejne grupy to wycieczki szkolne, motocykliści, biegacze, spacerowicze i każdy, kto chce mieć poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Kamizelka odblaskowa to najczęściej stosowane rozwiązanie zwiększające widoczność. Bywają jednak sytuacje, gdy jest ona po prostu niepraktyczna (podczas gorących dni kolejna warstwa ubrania jest niekomfortowa, kamizelkę ciężko założyć na grubą zimową kurtkę), a przepisy prawne nie wymagają konkretnie tego elementu garderoby. Wtedy przydadzą się opaski odblaskowe, breloki, zawieszki, lampki LED i szelki odblaskowe.

Warto go mieć, ponieważ jest uniwersalny, poręczny (zajmuje mało miejsca – zmieści się nawet w kieszeni), a dzięki dwustopniowej regulacji mogą go nosić mali i duzi. Szelki odblaskowe bhp wykonane z materiału w jaskrawym kolorze z pasami odbijającymi światło poprawiają bezpieczeństwo osoby noszącej poprzez zwiększenie widoczności nawet o 60%.

W sklepie NoRma, gdzie Wasze bezpieczeństwo jest priorytetem, znajdziecie szelki odblaskowe. Portwest, producent, wykonał je z trwałej tkaniny poliestrowej powleczonej PVC. Na pasach o szerokości 7,5 cm znajduje się taśma ostrzegawcza o szerokości 3 cm, zatem szelki spełniają wymagania określone w normie PL-EN 13356. Prezentowane przez nas szelki odblaskowe posiadają regulację na rzepy.

Warto zaopatrzeć się w szelki, warto to zrobić u nas!

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Wyświetlanie jednego wyniku