Rękawice powlekane lateksem

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i jednocześnie dobra chwytność oraz przyczepność – tak w wielkim skrócie można scharakteryzować rękawice powlekane lateksem. Wymienione cechy sprawiają, że po rękawice robocze powlekane lateksem najczęściej sięgają pracownicy   narażeni na uszkodzenia mechaniczne dłoni, zatrudnieni głównie w magazynach, w budownictwie, górnictwie, transporcie oraz w przemyśle ciężkim.

Rękawice robocze powlekane lateksem to specjalne rękawice wykonane z przędzy bawełnianej lub poliestrowej (np. nylonowe), która została w dalszym etapie produkcji powleczona spienioną gumą lateksową o szorstkiej strukturze – materiałem mało śliskim, o wyśmienitej wytrzymałości, chwytności i barierowości. Rękawice ochronne powlekane lateksem doskonale dopasowują się i przylegają do dłoni (dobre usadowienie rękawic gwarantuje  wykończenie ściągaczem), zapewniają im dobre warunki termiczne (osobom pracującym w na zewnątrz w warunkach zimowych polecamy rękawice ocieplane) oraz sprawność manualną.

Rękawice lateksowe są komfortowe w użytkowaniu, zapewniają ochronę dłoniom, są odporne na ścieranie i rozdarcie, ale nie każdy może je nosić, bowiem tworzywo wyprodukowane z mleczka kauczukowego uczula.

Osoby zainteresowane ofertą NoRma na rękawiczki ochronne powlekane lateksem (tj. wampirki  posiadające certyfikat CE oraz spełniające normę EN 420) zapraszamy do kontaktu!

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3