Rękawice powlekane nitrylem

Podczas prac montażowych, w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, w budownictwie, gazownictwie i w wielu innych branżach zagrożenie dla zdrowia człowieka stanowią m.in. smary, oleje, tłuszcze i węglowodory. W ograniczeniu kontaktu skóry dłoni z substancjami chemicznymi i ochronie przed nimi służą rękawice powlekane nitrylem.

Rękawice nylonowe powlekane nitrylem lub rękawice bawełniane powlekane nitrylem to rękawice miękkie i elastyczne, w żaden sposób nie ograniczające zakresu sprawności, chwytności, precyzji. Porowaty nitryl znajdujący się, w zależności od modelu, na całości lub prawie całej powierzchni rękawic (rękawice Reis model OX-NITER), tylko na wewnętrznej stronie dłoni (Lahti Pro L2206) lub na czubkach palców zapewnia doskonałą przyczepność do zaolejonych powierzchni i jednocześnie zapewnia ochronę przed przed zabrudzeniem, zranieniem i podrażnieniem skóry. Zadaniem części grzbietowej wolnej od nitrylu jest zapewnienie cyrkulacji powietrza i utrzymanie właściwej termiki wewnątrz rękawicy. Rękawice z nitrylową powłoką są idealne dla osób, które mają uczulenie na lateks, a ponadto warto zainwestować w nie z jeszcze jednego powodu – nitryl ulega biodegradacji.

W naszym sklepie wszystkie rękawice ochronne powlekane mieszanką gum syntetycznych posiadają materiałowy ściągacz, który uszczelnia rękawicę i zapewnia lepsze usadowienie jej na dłoni. Dzięki szerokiej ofercie rękawic ochronnych w NoRma każdy znajdzie odpowiednie rękawice, które zapewnią komfort pracy, bezpieczeństwo i właściwą ochronę przed zagrożeniami.

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Wyświetlanie jednego wyniku