Gaśnice proszkowe

Odpowiedni poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego wiąże się wyposażeniem obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych i magazynowych, transportu samochodowego, kolejowego i wodnego w gaśnice. Podstawowym, sprawdzającym się w każdych warunkach i najczęściej spotykanym środkiem gaśniczym są gaśnice proszkowe.

Co gasimy przy pomocy gaśnicy proszkowej?

Gaśnice proszkowe posiadają wszechstronne możliwości gaszenia pożarów. Proszek wyrzucany z pojemnika za pomocą sprężonego azotu lub dwutlenku węgla odcina dopływ tlenu i tłumi płomienie pożarów:

A – kiedy palą się materiały stałe, zwykle pochodzenia organicznego tj. drewno, tkaniny, papier,

B – kiedy palą się ciecze i materiały stałe topiące się np.: benzyna, nafta i jej pochodne, alkohol, aceton, eter, oleje, lakiery, parafina, stearyna,

C – kiedy palą się gazy tj.: metan, acetylen, propan, wodór,

D – kiedy palą się metale m.in.: lit, sód, potas, glin, magnez.

Gaśnic proszkowych używamy również do gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem. Ich użycie jest niewskazane do gaszenia urządzeń mechanicznych w ruchu i niedozwolone do gaszenia pożarów olejów i tłuszczów w urządzeniach kuchennych.

W ofercie NoRma znajdują się gaśnice proszkowe produkowane zgodnie z wymaganiami europejskiej normy PN-EN3 w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Posiadamy zarówno gaśnice do samochodów, jak i do obiektów. Gaśnica proszkowa samochodowa to gaśnica o pojemności 1 kg, którą, dzięki ergonomicznemu uchwytowi zaworu, można obsłużyć jedną ręką. Z kolei gaśnice proszkowe do obiektów, proste w obsłudze i niezawodne w działaniu o pojemnościach 2 i 6 kg oferujemy w komplecie z uchwytami, dzięki którym można gaśnice zamocować na ścianie. Zakupu gaśnic można dokonać w naszym sklepie w Strykowie jak i poprzez sklep internetowy.

Nie wystarczy zakupić gaśnice – ich rodzaj, ilość i rozmieszczenie regulują przepisy prawne (rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.06.2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719)). Nie wystarczy też powiesić je na ścianie lub wrzucić do samochodowego bagażnika – stan gaśnic powinien być sprawdzany, a one same konserwowane.

Masz pytania i wątpliwości dotyczące gaśnic? Zapraszamy do konsultacji z naszą doświadczoną kadrą.

Filtracja produktów wg:

Rozmiar obuwia
Kolor
Rozmiar odzieży
Kategoria ochrony

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3